Kantoni Montmédy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montmédy
Canton de Montmédy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Verdun
Kryeqëndra Montmédy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 243,65 km2
Popullsia 6.795 banorë 1999
Dendësia 27,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5514

Kantoni Montmédy (frëngjisht: Canton de Montmédy) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montmédy. Ka sipërfaqe 243.65km2 dhe popullsi 6795 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montmédy aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]