Kantoni Moyenneville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Moyenneville
Canton de Moyenneville
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Abbeville
Kryeqëndra Moyenneville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 121,48 km2
Popullsia 8.817 banorë 1999
Dendësia 72,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8029
Kantoni Moyenneville – harta_foto

Kantoni Moyenneville (frëngjisht: Canton de Moyenneville) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Moyenneville. Ka sipërfaqe 121.48km2 dhe popullsi 8817 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Moyenneville aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Bernard Davergne

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]