Kantoni Murat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Murat
Canton de Murat
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Cantal
Arrondissement Saint-Flour
Kryeqëndra Murat
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 328,19 km2
Popullsia 6.004 banorë 2010
Dendësia 18,29 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1512

Kantoni Murat (frëngjisht: Canton de Murat) është një kantondepartamentin Cantal, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Murat. Ka sipërfaqe 328.19km2 dhe popullsi 6004 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Murat aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]