Kantoni Mussy-sur-Seine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mussy-sur-Seine
Canton de Mussy-sur-Seine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Arrondissement Troyes
Kryeqëndra Mussy-sur-Seine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 118,67 km2
Popullsia 3.487 banorë 2009
Dendësia 29,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1015

Kantoni Mussy-sur-Seine (frëngjisht: Canton de Mussy-sur-Seine) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mussy-sur-Seine. Ka sipërfaqe 118.67km2 dhe popullsi 3487 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mussy-sur-Seine aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]