Kantoni Neuilly-en-Thelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Neuilly-en-Thelle
Canton de Neuilly-en-Thelle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Senlis
Kryeqëndra Neuilly-en-Thelle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 139,34 km2
Popullsia 29.922 banorë 2008
Dendësia 214,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6026
Kantoni Neuilly-en-Thelle – harta_foto

Kantoni Neuilly-en-Thelle (frëngjisht: Canton de Neuilly-en-Thelle) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Neuilly-en-Thelle. Ka sipërfaqe 139.34km2 dhe popullsi 29922 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Neuilly-en-Thelle aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Gérard Auger

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]