Kantoni Nort-sur-Erdre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Nort-sur-Erdre
Canton de Nort-sur-Erdre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Châteaubriant
Kryeqëndra Nort-sur-Erdre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 248,22 km2
Popullsia 24.497 banorë 2009
Dendësia 98,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4427
Kantoni Nort-sur-Erdre – harta_foto

Kantoni Nort-sur-Erdre (frëngjisht: Canton de Nort-sur-Erdre) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nort-sur-Erdre. Ka sipërfaqe 248.22km2 dhe popullsi 24497 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nort-sur-Erdre aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]