Kantoni Novion-Porcien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Novion-Porcien
Canton de Novion-Porcien
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Arrondissement Rethel
Kryeqëndra Novion-Porcien
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 224,16 km2
Popullsia 4.211 banorë 1999
Dendësia 18,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 819

Kantoni Novion-Porcien (frëngjisht: Canton de Novion-Porcien) është një kantondepartamentin Ardennes, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Novion-Porcien. Ka sipërfaqe 224.16km2 dhe popullsi 4211 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Novion-Porcien aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-François Leclet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]