Kantoni Olivet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Olivet
Canton d'Olivet
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Orléans
Kryeqëndra Olivet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 46,38 km2
Popullsia 27.834 banorë 2009
Dendësia 600,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4535
Kantoni Olivet – harta_foto

Kantoni Olivet (frëngjisht: Canton d'Olivet) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Olivet. Ka sipërfaqe 46.38km2 dhe popullsi 27834 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Olivet aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]