Kantoni Oradour-sur-Vayres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Oradour-sur-Vayres
Canton d'Oradour-sur-Vayres
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Arrondissement Rochechouart
Kryeqëndra Oradour-sur-Vayres
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 127,77 km2
Popullsia 3.985 banorë 2006
Dendësia 31,19 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8720
Kantoni Oradour-sur-Vayres – harta_foto

Kantoni Oradour-sur-Vayres (frëngjisht: Canton d'Oradour-sur-Vayres) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Oradour-sur-Vayres. Ka sipërfaqe 127.77km2 dhe popullsi 3985 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Oradour-sur-Vayres aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Guy Baudrier

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]