Kantoni Orléans-La Source

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Orléans-La Source
Canton d'Orléans-La Source
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Orléans
Kryeqëndra Orléans
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 6,1 km2
Popullsia 18.941 banorë 2006
Dendësia 3.105,08 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4541
Kantoni Orléans-La Source – harta_foto

Kantoni Orléans-La Source (frëngjisht: Canton d'Orléans-La Source) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Orléans. Ka sipërfaqe 6.1km2 dhe popullsi 18941 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Orléans-La Source aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]