Kantoni Orsay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Orsay
Canton d’Orsay
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Palaiseau
Kryeqëndra Orsay
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°11′15″V 48°41′58″L / 2.18747°V 48.699345°L / 2.18747; 48.699345 (Kantoni Orsay)Koordinatat: 2°11′15″V 48°41′58″L / 2.18747°V 48.699345°L / 2.18747; 48.699345 (Kantoni Orsay)
Lartësia 51 163 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 12,14 km2
Popullsia 25.501 banorë 2010
Dendësia 2.100,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9121
Kantoni Orsay – harta_foto

Kantoni Orsay (frëngjisht: Canton d'Orsay) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Orsay. Ka sipërfaqe 12.14km2 dhe popullsi 25501 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Orsay aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]