Kantoni Pas-en-Artois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pas-en-Artois
Canton de Pas-en-Artois
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Arrondissement Arras
Kryeqëndra Pas-en-Artois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 15,64 km2
Popullsia 7.321 banorë 1999
Dendësia 468,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6240

Kantoni Pas-en-Artois (frëngjisht: Canton de Pas-en-Artois) është një kantondepartamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pas-en-Artois. Ka sipërfaqe 15.64km2 dhe popullsi 7321 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pas-en-Artois aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Ernest Auchart

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]