Kantoni Perpignan-5

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Perpignan-5
Canton de Perpignan-5
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Pyrénées-Orientales
Arrondissement Perpignan
Kryeqëndra Perpignan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 14.678 banorë 2008
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 22

Kantoni Perpignan-5 (frëngjisht: Canton de Perpignan-5) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Perpignan. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14678 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Perpignan-5 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]