Jump to content

Kantoni Perpignan-7

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Perpignan-7
kanton
Popullsia
 • Gjithsej21.039

Kantoni Perpignan-7 (frëngjisht: Canton de Perpignan-7) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Perpignan. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 21039 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Perpignan-7 aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Jean Sol

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]