Kantoni Pierrefitte-sur-Aire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pierrefitte-sur-Aire
canton de Pierrefitte-sur-Aire
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Commercy
Kryeqëndra Pierrefitte-sur-Aire
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 3.523 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5515

Kantoni Pierrefitte-sur-Aire (frëngjisht: Canton de Pierrefitte-sur-Aire) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pierrefitte-sur-Aire. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 3523 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pierrefitte-sur-Aire aktualisht përbëhet nga 26 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]