Kantoni Piney

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Piney
Canton de Piney
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Arrondissement Troyes
Kryeqëndra Piney
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 242,73 km2
Popullsia 4.964 banorë 2009
Dendësia 20,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1017

Kantoni Piney (frëngjisht: Canton de Piney) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Piney. Ka sipërfaqe 242.73km2 dhe popullsi 4964 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Piney aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]