Kantoni Plœuc-sur-Lié

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Plœuc-sur-Lié
Canton de Plœuc-sur-Lié
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Saint-Brieuc
Kryeqëndra Plœuc-sur-Lié
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 8.500 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2234

Kantoni Plœuc-sur-Lié (frëngjisht: Canton de Plœuc-sur-Lié) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Plœuc-sur-Lié. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8500 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Plœuc-sur-Lié aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Gérard Le Guilloux

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]