Kantoni Plaisir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Plaisir
Canton de Plaisir
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Versailles
Kryeqëndra Plaisir
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 48.860 banorë Regjistrimi: 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7838
Kantoni Plaisir – harta_foto

Kantoni Plaisir (frëngjisht: Canton de Plaisir) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Plaisir. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 48860 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Plaisir aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2011-2014 - Jean-Michel Gourdon

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]