Kantoni Portes-lès-Valence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Portes-lès-Valence
kanton
Popullsia
 • Gjithsej20.847

Kantoni Portes-lès-Valence (frëngjisht: Canton de Portes-lès-Valence) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Portes-lès-Valence. Ka sipërfaqe 87.4km2 dhe popullsi 20847 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Portes-lès-Valence aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]