Kantoni Pouilly-en-Auxois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pouilly-en-Auxois
Canton de Pouilly-en-Auxois
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Arrondissement Beaune
Kryeqëndra Pouilly-en-Auxois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 278,37 km2
Popullsia 5.414 banorë 2007
Dendësia 19,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2126

Kantoni Pouilly-en-Auxois (frëngjisht: Canton de Pouilly-en-Auxois) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pouilly-en-Auxois. Ka sipërfaqe 278.37km2 dhe popullsi 5414 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pouilly-en-Auxois aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Yves Courtot

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]