Kantoni Putanges-Pont-Écrepin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Putanges-Pont-Écrepin
Canton de Putanges-Pont-Écrepin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Argentan
Kryeqëndra Putanges-Pont-Écrepin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 207,42 km2
Popullsia 5.084 banorë 2009
Dendësia 24,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6129

Kantoni Putanges-Pont-Écrepin (frëngjisht: Canton de Putanges-Pont-Écrepin) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Putanges-Pont-Écrepin. Ka sipërfaqe 207.42km2 dhe popullsi 5084 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Putanges-Pont-Écrepin aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]