Kantoni Puy-l'Évêque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Puy-l'Évêque
Canton de Puy-l'Évêque
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Arrondissement Cahors
Kryeqëndra Puy-l'Évêque
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 215,24 km2
Popullsia 8.967 banorë 1999
Dendësia 41,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4623

Kantoni Puy-l'Évêque (frëngjisht: Canton de Puy-l'Évêque) është një kantondepartamentin Lot, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Puy-l'Évêque. Ka sipërfaqe 215.24km2 dhe popullsi 8967 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Puy-l'Évêque aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Serge Bladinières

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]