Kantoni Quesnoy-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Quesnoy-Ouest
Canton de Quesnoy-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kryeqëndra Le Quesnoy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 12.816 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5950

Kantoni Quesnoy-Ouest (frëngjisht: Canton du Quesnoy-Ouest) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Quesnoy. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 12816 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Quesnoy-Ouest aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - René Locoche

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]