Kantoni Reims-9

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Reims-9
Canton de Reims-9
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Reims
Kryeqëndra Reims
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 4,92 km2
Popullsia 24.293 banorë 2007
Dendësia 4.937,6 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5142
Kantoni Reims-9 – harta_foto

Kantoni Reims-9 (frëngjisht: Canton de Reims-9) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Reims. Ka sipërfaqe 4.92km2 dhe popullsi 24293 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Reims-9 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]