Kantoni Rieux-Volvestre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rieux-Volvestre
Canton de Rieux-Volvestre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Muret
Kryeqëndra Rieux-Volvestre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 3.950 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 27

Kantoni Rieux-Volvestre (frëngjisht: Canton de Rieux-Volvestre) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rieux-Volvestre. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 3950 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rieux-Volvestre aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]