Kantoni Robert-2-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Robert-2-Nord
Canton du Robert-2-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Martinique
Departamenti Martinique
Arrondissement La Trinité
Kryeqëndra Le Robert
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 14.203 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97246

Kantoni Robert-2-Nord (frëngjisht: Canton du Robert-2-Nord) është një kantondepartamentin Martinique, rajonin MartiniqueFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Robert. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14203 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Robert-2-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Belfort Birota

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]