Kantoni Rohan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rohan
Canton de Rohan
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Pontivy
Kryeqëndra Rohan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 8.981 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5633
Kantoni Rohan – harta_foto

Kantoni Rohan (frëngjisht: Canton de Rohan) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rohan. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8981 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rohan aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Pierre Le Teste

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]