Kantoni Rozay-en-Brie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rozay-en-Brie
Canton de Rozay-en-Brie
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Provins
Kryeqëndra Rozay-en-Brie
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 307,35 km2
Popullsia 25.043 banorë 2007
Dendësia 81,48 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7727

Kantoni Rozay-en-Brie (frëngjisht: Canton de Rozay-en-Brie) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rozay-en-Brie. Ka sipërfaqe 307.35km2 dhe popullsi 25043 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rozay-en-Brie aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]