Kantoni Rueil-Malmaison

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rueil-Malmaison
Canton de Rueil-Malmaison
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Hauts-de-Seine
Arrondissement Nanterre
Kryeqëndra Rueil-Malmaison
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 53.812 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9234

Kantoni Rueil-Malmaison (frëngjisht: Canton de Rueil-Malmaison) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rueil-Malmaison. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 53812 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rueil-Malmaison aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]