Kantoni Sabres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Sabres
Canton de Sabres
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Mont-de-marsan
Kryeqëndra Sabres
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 685,11 km2
Popullsia 6.138 banorë 2007
Dendësia 8,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4020

Kantoni Sabres (frëngjisht: Canton de Sabres) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sabres. Ka sipërfaqe 685.11 km2 dhe popullsi 6138 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sabres aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]