Kantoni Saint-Alban-sur-Limagnole

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Alban-sur-Limagnole
Canton de Saint-Alban-sur-Limagnole
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Lozère
Arrondissement Mende
Kryeqëndra Saint-Alban-sur-Limagnole
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 142,37 km2
Popullsia 2.195 banorë 2006
Dendësia 15,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 18
Kantoni Saint-Alban-sur-Limagnole – harta_foto

Kantoni Saint-Alban-sur-Limagnole (frëngjisht: Canton de Saint-Alban-sur-Limagnole) është një kantondepartamentin Lozère, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Alban-sur-Limagnole. Ka sipërfaqe 142.37km2 dhe popullsi 2195 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Alban-sur-Limagnole aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]