Kantoni Saint-André-de-l'Eure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-André-de-l'Eure
Canton de Saint-André-de-l'Eure
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Évreux
Kryeqëndra Saint-André-de-l'Eure
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 267,21 km2
Popullsia 23.495 banorë 1999
Dendësia 87,93 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2732

Kantoni Saint-André-de-l'Eure (frëngjisht: Canton de Saint-André-de-l'Eure) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-André-de-l'Eure. Ka sipërfaqe 267.21km2 dhe popullsi 23495 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-André-de-l'Eure aktualisht përbëhet nga 30 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Andrée Oger

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]