Kantoni Saint-Benoît-du-Sault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Benoît-du-Sault
Canton de
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre
Arrondissement Le Blanc
Kryeqëndra Saint-Benoît-du-Sault
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 318,81 km2
Popullsia 5.200 banorë 2010
Dendësia 16,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3617
Kantoni Saint-Benoît-du-Sault – harta_foto

Kantoni Saint-Benoît-du-Sault (frëngjisht: Canton de Saint-Benoît-du-Sault) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Benoît-du-Sault. Ka sipërfaqe 318.81km2 dhe popullsi 5200 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Benoît-du-Sault aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]