Kantoni Saint-Bonnet-en-Champsaur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Bonnet-en-Champsaur
Canton de Saint-Bonnet-en-Champsaur
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Arrondissement Gap
Kryeqëndra Saint-Bonnet-en-Champsaur
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 278,15 km2
Popullsia 6.059 banorë 1999
Dendësia 21,78 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 518

Kantoni Saint-Bonnet-en-Champsaur (frëngjisht: Canton de Saint-Bonnet-en-Champsaur) është një kantondepartamentin Hautes-Alpes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Bonnet-en-Champsaur. Ka sipërfaqe 278.15km2 dhe popullsi 6059 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Bonnet-en-Champsaur aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]