Kantoni Saint-Cyprien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Cyprien
Canton de Saint-Cyprien
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Sarlat-la-Canéda
Kryeqëndra Saint-Cyprien
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 195,36 km2
Popullsia 7.070 banorë 2009
Dendësia 36,19 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2432

Kantoni Saint-Cyprien (frëngjisht: Canton de Saint-Cyprien) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Cyprien. Ka sipërfaqe 195.36km2 dhe popullsi 7070 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Cyprien aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Francis Dutard

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]