Kantoni Saint-Florent-le-Vieil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Saint-Florent-le-Vieil
kanton
Popullsia
 • Gjithsej17.617

Kantoni Saint-Florent-le-Vieil (frëngjisht: Canton de Saint-Florent-le-Vieil) është një kantondepartamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Florent-le-Vieil. Ka sipërfaqe 191.87km2 dhe popullsi 17617 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Florent-le-Vieil aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]