Kantoni Saint-Jean-en-Royans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Saint-Jean-en-Royans
kanton
Popullsia
 • Gjithsej7.281

Kantoni Saint-Jean-en-Royans (frëngjisht: Canton de Saint-Jean-en-Royans) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Jean-en-Royans. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 7281 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Jean-en-Royans aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]