Jump to content

Kantoni Saint-Joseph-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Saint-Joseph-1
kanton
Popullsia
 • Gjithsej16.000

Kantoni Saint-Joseph-1 (frëngjisht: Canton de Saint-Joseph-1) është një kantondepartamentin La Réunion, rajonin La RéunionFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Denis. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 16000 banorë.[1]

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Joseph-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  1. ^ « Circonscriptions administratives », Tableau économique régional de La Réunion, Institut national de la statistique et des études économiques Insee, 2007
  2. ^ « Alain Télégone Arkivuar 17 tetor 2007 tek Wayback Machine », site Internet Arkivuar 8 tetor 1999 tek Wayback Machine du Département de La Réunion.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]