Kantoni Saint-Martin-de-Londres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Martin-de-Londres
Canton de Saint-Martin-de-Londres
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Arrondissement Lodève
Kryeqëndra Saint-Martin-de-Londres
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 233,6 km2
Popullsia 5.135 banorë Regjistrimi: 2009
Dendësia 21,98 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3432
Kantoni Saint-Martin-de-Londres – harta_foto

Kantoni Saint-Martin-de-Londres (frëngjisht: Canton de Saint-Martin-de-Londres) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Martin-de-Londres. Ka sipërfaqe 233.6km2 dhe popullsi 5135 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Martin-de-Londres aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - José Sorolla

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]