Kantoni Saint-Père-en-Retz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Père-en-Retz
Canton de Saint-Père-en-Retz
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Arrondissement Saint-Nazaire
Kryeqëndra Saint-Père-en-Retz
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 193,55 km2
Popullsia 11.589 banorë 2009
Dendësia 59,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4441
Kantoni Saint-Père-en-Retz – harta_foto

Kantoni Saint-Père-en-Retz (frëngjisht: Canton de Saint-Père-en-Retz) është një kantondepartamentin Loire-Atlantique, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Père-en-Retz. Ka sipërfaqe 193.55km2 dhe popullsi 11589 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Père-en-Retz aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]