Kantoni Saint-Sauveur-sur-Tinée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Sauveur-sur-Tinée
Canton de Saint-Sauveur-sur-Tinée
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Arrondissement Nice
Kryeqëndra Saint-Sauveur-sur-Tinée
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 2.337 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 624

Kantoni Saint-Sauveur-sur-Tinée (frëngjisht: Canton de Saint-Sauveur-sur-Tinée) është një kantondepartamentin Alpes-Maritimes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Sauveur-sur-Tinée. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 2337 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Sauveur-sur-Tinée aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]