Kantoni Salles-sur-l'Hers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Salles-sur-l'Hers
kanton
Popullsia
 • Gjithsej1.814

Kantoni Salles-sur-l'Hers (frëngjisht: Canton de Salles-sur-l'Hers) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Salles-sur-l'Hers. Ka sipërfaqe 121.69km2 dhe popullsi 1814 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Salles-sur-l'Hers aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]