Kantoni Satillieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Satillieu
Canton de Satillieu
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Tournon-sur-Rhône
Kryeqëndra Satillieu
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 172,33 km2
Popullsia 7.839 banorë 2006
Dendësia 45,49 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 721
Kantoni Satillieu – harta_foto

Kantoni Satillieu (frëngjisht: Canton de Satillieu) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Satillieu. Ka sipërfaqe 172.33km2 dhe popullsi 7839 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Satillieu aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]