Kantoni Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin
Canton de Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Arrondissement Vesoul
Kryeqëndra Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 226,61 km2
Popullsia 6.201 banorë 1999
Dendësia 27,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7024

Kantoni Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin (frëngjisht: Canton de Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin) është një kantondepartamentin Haute-Saône, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin. Ka sipërfaqe 226.61km2 dhe popullsi 6201 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin aktualisht përbëhet nga 26 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Carmen Friquet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]