Kantoni Sinnamary

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sinnamary
Canton de Sinnamary
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guyane
Departamenti Guyane
Arrondissement Cayenne
Kryeqëndra Sinnamary
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 3.560 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-3
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Sinnamary – harta_foto

Kantoni Sinnamary (frëngjisht: Canton de Sinnamary) është një kantondepartamentin Guyane, rajonin GuyaneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sinnamary. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 3560 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sinnamary aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]