Kantoni Soulaines-Dhuys

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Soulaines-Dhuys
Canton de Soulaines-Dhuys
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Arrondissement Bar-sur-Aube
Kryeqëndra Soulaines-Dhuys
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 232,84 km2
Popullsia 2.681 banorë 2009
Dendësia 11,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1021

Kantoni Soulaines-Dhuys (frëngjisht: Canton de Soulaines-Dhuys) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Soulaines-Dhuys. Ka sipërfaqe 232.84km2 dhe popullsi 2681 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Soulaines-Dhuys aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]