Kantoni Soustons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Soustons
Canton de Soustons
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Dax
Kryeqëndra Soustons
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 378,47 km2
Popullsia 24.540 banorë 2007
Dendësia 64,84 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4025

Kantoni Soustons (frëngjisht: Canton de Soustons) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Soustons. Ka sipërfaqe 378.47km2 dhe popullsi 24540 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Soustons aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]