Kantoni Tassin-la-Demi-Lune

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Tassin-la-Demi-Lune
Tassin-la-Demi-Lune
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Arrondissement Lyon
Kryeqëndra Tassin-la-Demi-Lune
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 15,97 km2
Popullsia 31.212 banorë 2009
Dendësia 1.954,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6951

Kantoni Tassin-la-Demi-Lune (frëngjisht: Canton de Tassin-la-Demi-Lune) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tassin-la-Demi-Lune. Ka sipërfaqe 15.97km2 dhe popullsi 31212 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tassin-la-Demi-Lune aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]