Kantoni Terrasson-Lavilledieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Terrasson-Lavilledieu
Canton de Terrasson-Lavilledieu
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Arrondissement Sarlat-la-Canéda
Kryeqëndra Terrasson-Lavilledieu
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 216,12 km2
Popullsia 15.020 banorë 2009
Dendësia 69,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2439

Kantoni Terrasson-Lavilledieu (frëngjisht: Canton de Terrasson-Lavilledieu) është një kantondepartamentin Dordogne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Terrasson-Lavilledieu. Ka sipërfaqe 216.12km2 dhe popullsi 15020 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Terrasson-Lavilledieu aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Serge Eymard

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]