Kantoni Thénezay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Thénezay
Canton de Thénezay
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Arrondissement Parthenay
Kryeqëndra Thénezay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 185,95 km2
Popullsia 4.463 banorë 2009
Dendësia 24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7930

Kantoni Thénezay (frëngjisht: Canton de Thénezay) është një kantondepartamentin Deux-Sèvres, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Thénezay. Ka sipërfaqe 185.95km2 dhe popullsi 4463 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Thénezay aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Hervé de Talhouet-Roy

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]